Феодосий_2
Феодосий_2
9 April, 14:27

Про тонкощі страховки ,упаковки ,тарифу та безвідповідальності продавців ...

Про тонкощі страховки ,упаковки ,тарифу та безвідповідальності продавців ...

Вітаю Вас шановні колеги. На цю тему мене спонукала безвідповідальна хитрість  "мега рейтингового" у якого більше 6000 одиниць  продавця з тисячами підписників яких Він при відправці виграного лоту Укрпоштою свідомо обманює завищуючи ціну доставки на 15 гривень !!! І тут на мою думку  є провина і відповідальних осіб за недолугі правила торгової площадки "Віоліті".які явно застаріли та вже не відповідають реаліям. Цитую їх : " Пункт 7.2. У графі "Доставка" Продавцем вказуються всі пропоновані їм способи доставки лота, із зазначенням Сторони, яка оплачує доставку. Використання способів доставки, що не поіменовані Продавцем у цій графі, є правом, але не обов'язком Продавця. Якщо не вказана Сторона, яка оплачує доставку, то мається на увазі, що доставка за рахунок Покупця. При зазначенні декількох способів доставки лота пріоритетним вважається вибір Покупця." 
Що робить продавець кидала який вважає покупців лохами. При описі виставленого лота  Він вказує доставку Укрпоштою 45 або 100 гривень, за ту ж двограмову монету ,але вже в описі лоту цих цифр покупець не бачить !!! А бачить тільки слідуючий текст в чаті при оплаті : " 45 грн за доставку Укрпоштою(лист рекомендований, без оцінки, відповідальності ,за ризики втрати, не несу)". Нагадаю що тариф доставки рекомендованого листа з вагою до 20 грам по тарифам Укрпошти коштує 30 гривень !!! Та й відправляти таким способом монети правилами пошти  заборонено. Мене влаштовує доставка цієї монети по стандартному тарифу, але посилкою (оскільки в Укрпошті поняття доставки бандеролю - не має !!! ) з сплатою при отриманні згідно тарифу в 42 гривні. Причому  навантажити це відправлення можна аж до одного кілограма. І якщо воно в межах однієї області - тоді за доставку заплатите тільки 35 гривень. А ось за 45 гривень це вже посилка вагою від 1 до 2 кілограм... Далі в цей же тариф "Стандарт" входить безкоштовна страховка до 499 гривень  відправлення ,але її потрібно вказувати  та писати в верхньому правому куті пакета чи коробки ,а ще й прослідкували щоб це обовязково вказали при оформленні оператором!!! Тому що бувають випадки коли на пошті цей напис  з вказаною сумою страховки ігнорується і відправлення за ту ж цінудоставки ,але йде як "без обявленої цінності".
Далі, ще цікавіше - якщо оцінюєте в 500 і більше гривень то з Вас знімуть ще  й тариф в 0.5% від заявленої оцінки !!! Але є нюанси !!! "Хитропопий продавець" Вас попереджує що Він "умиває руки", та не несе відповідальності за втрату або знищення його під час масованого військового обстрілу. А ще наприклад якщо й буде "ваша золота монета " повністю застрахована на суму покупки в 100 % в Укрпошті  ,то при втраті  при доставці якщо  чи захоче продавець який вже отримав кошти заморочуватись та писати бумагу про розшук якщо це його не обязує правилами на Віоліті ???  Та  навіть якщо йому й  не відмовлять через місяць він отримає тільки 25% від суми страховки. А ось Нова пошта ту ж саму застраховану монету виплатить відправнику усі 100% і через 5 днів !!! Щодо відправки  кількох монет "як документи " за 55 гривень при вказаній безкоштовно страховці в 500 гривень гроші з Вас  ще не візьмуть, а при оцінці з 501 гривні страховка складе ще додатково          0,5 %.Якщо Ви постійний клієнт та приносите в звичайному використаному раніше конверті акуратно загорнуті монети які не прощупуються ,та не пересуваються в ньому то Ви на просьбу покупця економите йому 15 гривень. І ще про Нову Пошту, мало того що Ваше відправлення оперативно,  інколи і за 1 день доходить до покупця Ви за відправку як документи не платите за фірмовий картонний цупкий конверт. А ось на  на Укрпошті за пластиковий пакет для "посилки" Вам ,прийдеться доплатити 7 гривень. Але зазначу, що приймають вони добре запаковані "посилки" в  жовтих цупких "аєро конвертах" з пластиковими заповненими повітрям бульбашками .Ці конверти можна закупити оптом як "Конверт бандерольний Український" по ціні в  ₴ 1,81 ₴.
Чому це все я так докладно описую. Та тому що потрібно терміново внести зміни в правила доставки куплених лотів на торгівельній площадці "Віоліті". Де записати новий текст ,оскільки діючим текстом правил  продавець нехтує ,та домінуючи даним явно застарілим правилом збагачується .Пропоную змінити  їхню трактовку з  цитую "Використання способів доставки, що не поіменовані Продавцем у цій графі, є правом, але не обов'язком Продавця."  На :" Використання вказаних способів доставки  не повинно по ціні бути більше діючих тарифів доставки вказаних Продавцем поштових операторів. А при отриманні купленого лота в своєму населеному пункті  Продавець не повинен зловживати виставляючи покупцю не оговорені під час переписці в чаті домовленостей нові додаткові платежі, як то: оплата приїзду на таксі, послуги охорони,  затрати на експертне заключення чи інші видумки щоб отримавши відмову по їх оплаті як загальну відмову оплатити лот по проданій ціні. В мене таке в практиці було. Придбав дорогу річ, з сусідньої області, продавець звичайно  очікував що продасть її дорожче на аукціоні, але моя ставка біла переможною. Вказав йому доставку Новою поштою і передачу грошей при отриманні, але він отримавши мій телефон  запропонував що оскільки по справам через неділю їде в моє місто проживання то привезе лот на власній машині. В дорогу взяв ще й дружину і це вже була така собі розважальна романтична подорож під час якої  по кафе та мотелях він бюджет перевищив. Приїхав, я оглянув лот і тут йому звонить знайомий який  пропонує вже більшу ціну за цей лот. Що робить продавець .Говорить ,я "пролошив по ціні" ,тепер можу продати його дорожче ,а ще потратився на дорогу .Тому доплати мені ще як "за таксі", причому туди й назад що я привіз тобі лот. Хотілки його я не виправдав ,оплативши тільки  вартість лот плюс тисячу гривень. Але тепер всі домовленості прописую в чаті перемовин проданого предмету , оскільки деякі продавці нехтують  не прописаними застарілими правилами, які не охоплюють всі ньюанси доставки чи передачі лота. Покупець має право самостійно вибрати тариф доставки (Експрес чи Стандарт)якщо це Укрпошта, вказуючи продавцю на його відповідальність на якісну анти вандальну упаковку, та контроль прикріплення  наліпку  якщо куплений  предмет крихкий . А також вартість страховки лота яка при доставці Укрпоштою може бути чотирьох кратною. Також  потрібно прописати що продавець бере на себе усі турботи при втраті відправленого лоту ,пише листи про його розшук, та головне - відшкодовує усі сплачені кошти покупцем включаючи доплату за страховку та так і не отриману доставку. І тоді нова редакція про доставку лота допоможе особливо новичкам  не вестись на відморожені надумані умови  "Акул по продажам " з зашкальними рейтингами "що він  відправляє лот без оцінки, страховки ,а за ризики втрати, відповідальності ніякої  не несе  і заморочуватись по розшуку пропавшої посилки  не буде ,оскільки в правилах це його не зобовязує . А те що йому Ви поставите одинадцятий негативний відгук, то йому вже це при такому космічному рейтингу -  зовсім не актуально ... 
А як Ви думаєте колеги ,потрібні зміни в правилах доставки чи ні ??? Та чи відреагують відповідальні менеджери  "Віоліті" .

Messages
12
Answers: 0
09.04, 21:36AuthorAnswer romanrom
В мене своя прописана тема ,свій зовсім інший випадок . Та й я пропоную конкретні пропозиції ,а не просто поплакатись на "безнадегу"...
Answers: 0
Answers: 1
10.04, 20:56
Можливо, цікава й актуальна проблема. Але, дуже багато написано - дійшов до середини, втомився, вихожу ...))
Answers: 0
10.04, 21:16
Вітаю, багато написали, розумію, що не приємно коли хтось вважає за лоха і таємно додатково збагачується. Рекомендую всім, перш ніж робити ставку, перевіряти рейтинг продавця, способи оплати та доставки. Покупець має право вибрати спосіб ,із запропонованих, оплати та доставки. Рекомендую користуватися послугами Нової Пошти, якщо потрібно зекономити - вказати страхову суму 500 грн. У мене проблем з Новою Поштою не було. Але якщо монета дорога, краще застрахувати на повну суму.
З повагою
Answers: 0
11.04, 15:39
Хіба в правилах не вказано, що продавець несе відповідальність на лот аж до отримання його покупцем? І при втраті чи пошкодженнях, саме продавець займається отриманням відшкодування?
12.04, 12:35AuthorAnswer Gnativan
Це Ви так тільки думаєте що вказано цитую Вас :" продавець несе відповідальність на лот аж до отримання його покупцем? І при втраті чи пошкодженнях, саме продавець займається отриманням відшкодування?" Дайте посилання ,на такі правила тоді ...
12.04, 12:51Answer Феодосий_2
Був окремий пункт, напевно його видалили. Ось все одно знайшов. І. Вимоги до продавців. Пункт 11.
Answers: 0
Answers: 1
Answers: 1
12.04, 14:53Author
Дякую. Я описую, цитуючи що Ви зробите коли Вам пише при угоді  дуже досвідчений та рейтинговий продавець при відправленні дорогої срібної монети :"лист рекомендований, без оцінки, відповідальності ,за ризики втрати, не несу)"...  На чию сторону стане арбітром Адміністрація ,як гадаєте коли монета не дійде ,і продавець не буде нікуди нічого писати листа про розшук  ???До речі такий продавець порушує не тільки правила Віоліті ,але й Укрпошти .
20.04, 09:30Answer Феодосий_2
Я не знаю всієї ситуації Вашої. Але він це повідомив перед відправкою? У моїй практиці адміністрація завжди на стороні покупця. А я був у різних ролях.
Answers: 0
Answers: 1
Answers: 1
Answers: 0
Want to add a message?
To participate in the discussion, please log in.
SearchClose
Cookies
We use essential cookies for the proper functioning of the website and additional ones to make interaction with the site as convenient as possible. It helps us personalize your user experience as well as obtain analytical information to improve the service.

If you agree to accept all cookies, click "Accept all"; if not, click "Only essential". To learn more, view the Cookie Policy.