Roy-85
Roy-85
1 May, 00:09

Пасхальне яйце "Фаберже", царська Росія

Пасхальне яйце "Фаберже", царська Росія
Шановні знавці, допоможіть будь ласка визначити монограму, яка вигравірувана на яйці. Також цікавить оцінка предмету.
Тираж - 500/252
Висота - 9 см.

Messages
25
Answers: 0
01.05, 10:31Author
Дякую. Що можете сказати по періоду виготовлення, кінець 19-поч. 20 століття?
Answers: 0
Answers: 0
01.05, 19:31Answer chizh
Сувенир 90-х.
Саме так і моя думка
02.05, 15:47AuthorAnswer olirka
Саме так і моя думка
А чому не 2000-х, сувенір?)
Факти, інформація? Чи це просто Ваш здогад?
Answers: 0
Answers: 1
Answers: 1
Answers: 0
Answers: 0
Answers: 0
Answers: 0
Answers: 0
02.05, 21:08Author
Дякую за приклад. А як виглядали такі ж пасхальні яйця кінця ХІХ століття?
Answers: 0
02.05, 21:54
Моє враження,  це ймовірно  може не сподобатися  автору поста, але це сучасний виріб. Пасхальні яйця кінця 19 століття, особливо для царської родини, виглядали дещо інакше.  Мені здається,  там мали бути елементи декору із дорогоцінних каменів, металів і досить високий рівень художньої естетики.
Answers: 0
02.05, 21:56
Нема з чим порівнювати. Божий дар з яєчнею
Answers: 0
Answers: 0
02.05, 22:01Author
Це зрозуміло, я навмисно фаберже взяв у лапки. Але ж були скляні яйця, розписні, різних розмірів в ХІХ столітті.. На що ж тоді орієнтувались майстри в 90-х, коли виготовляли такі гравійовані яйця?
Modified by author 02.05, 22:01
Answers: 0
03.05, 07:47
Вам не здається, що вензель більш схожий на вензель з посуду? Може цим і надихалися, при створенні цього сувенірного виробу.
Answers: 0
03.05, 09:15Author
Так, можливо все. Не є фахівцем у стилістиці вензелів РІ.
Ось тут знайшов подібне яйце, де аукціонний дім у Відні датував його кінцем ХІХ століття - https://www.dorotheum.com/en/l/8127851/
Answers: 0
03.05, 09:47
Ну, тоді я не розумію,  що ще Вас може цікавити стосовно предмету)
Answers: 0
04.05, 18:15
Во времена Российской империи, Государь император ходил в народ. В частности, ходил к солдатам целоваться.  Кто там смеется, цыть. Ходил он на Пасху христосоваться с солдатами. Каждый солдат, поцеловавшийся с царем, получал от царя в подарок фарфоровое/стеклянное пасхальное яйцо с царским вензелем. Царице целоваться с солдатами не давали (может она и хотела, но нельзя) и она с горя целовалась с гимназистками и дарила им стеклянные яйца со своим вензелем.Вот такие дела творились в этой империи.  И эти проклятые имперцы опять традицию эту возродили, так как царей нет, то хоть яйца делают с царскими вензелями и директорам всяким подносят в подарок. Ваше яйцо выпущено, как правильно писали, в 90-х годах ХХ века по образцам века девятнадцатого.
04.05, 18:53Answer OLiri
У вас чудовий стиль розповіді. Окрім того, що цікаво, пізнавально, так ще і дотепно.  Дякую.
04.05, 19:36Answer lufa
Рада была доставить удовольствие честной публике.
05.05, 00:51AuthorAnswer OLiri
Рада была доставить удовольствие честной публике.
Дуже дякую Вам за пізнавальний допис до теми!
Answers: 0
Answers: 1
Answers: 1
Answers: 1
04.05, 19:59
А вот это сам процесс христосования царя с солдатами и раздачи им яиц. Вооон в той коробке лежат фарфоровые голубчики с вензелями.  К Пасхе 1914 года выпущено 3991 фарфоровое яйцо, в 1916-м — 15 365 штук. Так что у цапя тех яиц было, как гуталина у дядющки  кота Матроскина, на всех коллекционеров хватит.
Answers: 0
Want to add a message?
To participate in the discussion, please log in.
SearchClose
Cookies
We use essential cookies for the proper functioning of the website and additional ones to make interaction with the site as convenient as possible. It helps us personalize your user experience as well as obtain analytical information to improve the service.

If you agree to accept all cookies, click "Accept all"; if not, click "Only essential". To learn more, view the Cookie Policy.